WE BRING YOU MOVEMENT

Tütün

RULTRANS tarafından tütün endüstrisi için yaprak tütün, primary, secondary proseslerinde kullanım yerine göre konveyör bantlar dizayn edilmiştir. Bu sektörde genellikle PES ve PO kaplı bantlar kullanılmaktadır. Özellikle tütünün nemli olduğu yerlerde PES bantlar kolay temizlenme ve yapışmama özelliğinden dolayı kullanılmaktadır. Secondary hattında rezibelt bantlar da başarıyla kullanılmaktadır.

 

Bu bantlar;

 

  • Düz ve sert olması nedeniyle kolay temizlenebilir.
  • FDA ya uygundur.
  • Halojen içermez.
  • Uzun bantlarda stabil çalışmayı sağlar.
  • Düşük uzama özelliğine sahiptirler.

 

RULTRANS tarafından sektörde kullanılmak üzere balya taşıma, silo bantları, dozajlama bantları ve metal çek bantları da üretilmektedir. Yaprak tütün ve kıyılmış tütün taşıma hatlarında etek bandı problemini çözmek için çanak konveyör dizayn edilmiş olup, buna uygun bantlar üretilmektedir. 

 

Sigara paketlendikten sonraki taşımalarda modüler bant kullanılmaktadır. Yaprak tütündeki eğimli taşımalarda gerek kırığı önlemek gerekse tozun kolay alınmasını sağlamak amacıyla özel yüzey desenleri olan bantlar RULTRANS'ın ürün yelpazesinde mevcuttur. 

 

Filtre ve paketleme makinelerinde kullanılan özel sırt kaplamalı düz kayışlar, V-kayışları ve zaman kayışları RULTRANS tarafından temin edilmektedir.